گروه صنعتی سار یک مجموعه متخصص در طراحی و تولید صنعتی است که فعالیت خود را در سال ۱۳۸۲ و در زمینه های مختلف طراحی صنعتی و همین طور تولید آغاز کرده است.

این مجموعه به واسطه ی حضور طولانی مدت در فضای صنعت و اشراف به دانش تولید صنعتی و پیوند زدن آن با دانش و مهارت طراحی و نوآوری، به دارایی ارزشمندی دست یافته است که نظیر آن را در کشور به ندرت سراغ داریم.

گروه سار در سال ۱۳۹۶ موفق به دریافت پروانه فنی و مهندسی از وزارت صمت و در سال ۱۳۹۸ موفق به دریافت نشان شرکت خلاق از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گردید.

در حال حاضر سار با اتکا به این توانایی ها، قدم در مسیر جدیدی نهاده و در حال آماده سازی خود برای تبدیل شدن به پایگاهی جهت فراهم کردن زیرساخت و امکانات برای رشد ایده های نو در حیطه محصولات سخت افزاری است.

اکوسیستم استارتاپی ایران نزدیک به یک دهه است که شکل گرفته و در حیطه ایده‌های نوآورانه‌ ی نرم‌افزاری، یعنی اپلیکیشن‌ها، وب‌سایت‌ها، خدمات مالی و مانند آن، قوام قابل قبولی یافته است. کسب و کارهایی مانند دیجی کالا، اسنپ، آچاره و … گواه این واقعیت هستند.
در حیطه محصولات سخت‌افزاری اما، اقبال بسیار کمتری از سوی فعالان اکوسیستم و تاثیر گذاران آن به چشم می‌خورد.
این روند تنها مخصوص ایران نبوده و در تمام دنیا محصولات فیزیکی و سخت افزاری به واسطه پیچیدگی‌های عملیاتی، ریسک بالاتر و زمانبری بیشتر، کمتر مورد توجه نوآفرینان و سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد

 

• چشم انداز سار: – بازتعریف بازار طراحی صنعتی؛ یعنی تبیین ساختار فرایند کار حرفهای در حیطه توسعه محصولات سخت افزاری

– تبیین جایگاه استارتاپهای سختافزاری در زیستبوم و جلب نظر فعالان اکوسیستم به حیطه سختافزار و تولید صنعتی درونزا به عنوان یکی از راهکارهای مهم اقتصاد مقاومتی

 

.• ماموریت سار:
– ایجاد زیست بوم و بستر مناسب برای توسعه ی کسب و کارهای نوپا در حیطه محصوالت سخت افزاری با
تاسیس شتابدهنده تخصصی در این زمینه
– ایجاد شبکه ارتباطی بین صنعت نیازمند نوآوری و صاحبان ایده ی ناتوان در ارتباط با صنعت
– فراهم آوردن امکان توسعه ی صنایع با فناوری پیشرفته (های تک ) و صنایع لبه ی فناوری با تلفیق دو دارایی
استراتژیک خود یعنی:
– دانش فنی توامان در صنعت و در طراحی
– شبکه پویا، کارآمد و گسترده ی واحدهای صنعتی های تک و متخصصین

 

فرآیند شتابدهی در شتاب دهنده سار :